Projekti
Rastem s knjigo
Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, s katerim skušamo osnovnošolce motivirati za branje kakovostnega mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošne knjižnice. projekt s eje začel izvajati v šolskem letu 2006/2007. Vsako leto Javna agencija za knjigo RS izbere mladinski roman, ki ga podari vsem sedmošolcem. V okviru projekta sedmošolci obiščejo najbližjo splošno knjižnico, spoznajo njeno ureditev in raznolikost gradiva in dejavnosti, ki jo le-ta ponuja. Prav tako jim predstavimo knjigo, ki je bila izbrana in s tem tudi pomen branja.
Erasmus+
Knjižnica Šmarje pri Jelšah je v okviru programa Erasmus+, Ključni ukrep 1, Učna mobilnost posameznikov v izobraževanju odraslih pridobila Akreditacijo Erasmus za splošno izobraževanje odraslih. Erasmus akreditacija potrjuje, da smo v knjižnici pripravili načrt za izvedbo visokokakovostnih aktivnosti mobilnosti oz. učnih poti v okviru širših prizadevanj za razvoj naše organizacije. Z Erasmus akreditacijo ima naša knjižnica poenostavljen dostop do možnosti financiranja v okviru programa Erasmus in bolj prožno financiranje posameznih aktivnosti mednarodnih izmenjav in sodelovanja.
V okviru projekta organiziramo delovne obiske naših zaposlenih v knjižnicah ter izobraževanja naših uporabnikov v tujini.
TRAJANJE:
2024 – 2027
CILJI:
- večje vključevanje digitalizacije IKT orodij v delovanje knjižnice
- v delovanje osrednje knjižnice in njenih enot vpeljati igrifikacijo
V sklopu Erasmus+ projektov smo v preteklosti uspešno izvedli 2 projekta.
LAS
Dobimo se na igrišču je akronim projekta, ki ga je Občina Kozje uspešno prijavila na 3. javni poziv za izbor operacij iz naslova podukrepa Podpora za izvajanje operacij v okviru strategije lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost za izvajanje Strategije lokalnega razvoja LAS Obsotelje in Kozjansko v programskem obdobju 2014–2020 sofinancirane iz sklada EKSRP. V projektu smo sodelovali kot partner, izvedli smo 10 izobraževalnih delavnic in prevzeli skrb za knjigobežnice. Projekt se je izvedel v letu 2021. Vrednost našega dela projekta je znašala 2.723,60 eur. Za prijavo in izvedbo projekta je bila odgovorna Jana Turk Šulc.
Mega kviz
Slovenski knjižnično-muzejski MEGA kviz je moderna oblika knjižnično-informacijskega opismenjevanja. Organizacijsko in strokovno ga vodi Mestna knjižnica Ljubljana, Pionirska – center za mladinsko književnost in knjižničarstvo v sodelovanju s Pedagoško sekcijo pri Skupnosti muzejev Slovenije. Glavna cilja kviza sta spoznavanje kulturne dediščine in spodbujanje sodobnih pismenosti.