V soboto, 9. maja, smo v prijetnem in navdihujočem vzdušju skupaj doživeli poseben filmski večer ob dokumentarnem filmu Gora Rocka. Film režiserja Mirana Zupaniča ni le zgodba o glasbi in festivalu, temveč predvsem zgodba o ljudeh, prostovoljstvu, predanosti in skupnosti, ki že vrsto let soustvarja enega najbolj prepoznavnih dobrodelnih rock festivalov pri nas.
Po projekciji je sledil zanimiv pogovor z režiserjem in scenaristom filma Miranom Zupaničem ter organizatorjema festivala Tomažem Ozebkom in Jernejem Kendo. Gostje so z obiskovalci delili razmišljanja o nastajanju filma, zakulisju festivala, izzivih organizacije ter o pomenu prostovoljstva, ki ostaja srce in gonilna sila festivala Gora Rocka.
Pogovor je odprl številna vprašanja o tem, kako pomembno je danes ohranjati povezanost med ljudmi, spodbujati sodelovanje in graditi zgodbe, ki temeljijo na skupnosti in dobri volji. Posebej dragoceni so bili iskreni vpogledi v delo organizacijske ekipe ter razmisleki o tem, koliko energije, časa in predanosti je potrebne, da takšen festival iz leta v leto uspešno zaživi.
Film Gora Rocka je obiskovalce spomnil, da največje zgodbe nastajajo zaradi ljudi, ki verjamejo v skupen cilj in so pripravljeni nekaj ustvarjati tudi za druge. Prav ta energija, srčnost in vztrajnost dajejo festivalu poseben pomen ter ga že leta povezujejo z lokalnim okoljem in širšo skupnostjo.
Hvala Miranu Zupaniču, Tomažu Ozebku in Jerneju Kendi za zanimiv in iskren pogovor, hvala pa tudi vsem obiskovalcem, ki ste s svojo prisotnostjo soustvarili čudovit večer filma, kulture in povezovanja.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |




