Uvod v fraktalno risbo
Fraktali so vsepovsod okoli nas, v naravi, blizu in daleč. Fraktali so geometrijski objekti, za katere je značilna samopodobnost in nejasna oz. nedoločljiva dimenzija. Vsak fraktal lahko neštetokrat povečamo in ponovno dobimo fraktal, ki je enak ali podoben izvirnemu. Tudi naše telo je en velik fraktal in naše misli in spomini so manjši deli tega istega fraktala. Metodo fraktalne risbe uporabljamo pri delu z ljudmi z namenom sproščanja, pa tudi psihološke analize oseb, kjer klasično izpolnjevanje psiholoških testov in verbalna komunikacija nista potrebna. Prednost te metode je odsotnost kakršnegakoli vplivanja za rezultat. Z barvanjem fraktalne risbe in uporabo različnih barvnih nians lahko vplivamo na razpoloženje. Določene barve nas lahko pomirijo, sprostijo, druge dajo nov zagon življenju. Z risanjem fraktalov lahko oseba spozna svojo notranjo moč.
Metodo Fraktalne risbe je razvila avtorica Tanzilija Polujahtova, pedagoginja, klinična psihologinja in družinska terapevtka, ki živi in deluje v Rusiji.
Ida Nova je certificirana mentorica fraktalne risbe, izobraževanje je končala v okviru Erasmus+ projekta Spodbujanje kognitivnih sposobnosti starejših s pomočjo fraktalne risbe, ki ga je vodila dr. Mihaeli Kežman.
Vabljeni, vstop prost.
Dodatne informacije: jana@kspj.si ali 031 617 444